KKK

Siit leiad vastused enim küsitud küsimustele.

K: Kui täpne on Pebbelli GPS?

V: Tänased tavakasutaja GPS-id (nagu Pebbell) töötavad üsna täpselt, kuid nagu iga tehnikaga – tõrkeid võib esineda. Mitmed faktorid mõjutavad GPS andmete täpsust ning on oluline meeles pidada, et mitte ükski andmestik pole ideaalne. Kõige täpsemad tavakasutaja GPS seadmed annavad parima jõudluse juures infot 3-5 meetri täpsusega ning nad töötavad 99.35-99.60% võimsusega. Jättes kõrvale keskkonnast tulenevad faktorid, siis erinevatel seadmetel on erineva kvaliteediga GPS riist- ja tarkvara. See tähendab, et isegi kui Pebbell töötab täiel võimsusel, siis alati võib olla asukoha informatsiooni edastamisel väike eksimus.

GPS töötab samal ajal, kui Pebbell loob ühendust mitmete taevas olevate satelliitidega ning mõõdab väga täpselt aega, mis kulub signaali vahetamisele Pebbelli ja satelliitide vahel. Signaali liikumise kiirus ei ole teada ning see aeg, mil signaal liigub, arvutab Pebbell kaugust iga sateliidini. Iga sateliidi positsioon on teada (ka distants nende satelliitide ja Pebbelli vahel), seega on võimalik ka positsiooni trianguleerida. Kuna tegemist on äärmiselt kiiresti liikuvate signaalidega, mis vajavad täpset tuvastamist, siis iga väike ebatäpsus signaali vastuvõtjas või häired signaali saatmisel võivad viia selleni, et Pebbell ei edasta 100% täpset asukohta. Seega erinevad keskkonna faktorid nagu näiteks tihe mets, järsud mäenõlvad, kõrged hooned või isegi väga pilvine taevas võivad mõjutada GPS-i signaali Pebbelli ja satelliitide vahel.

Mõned näpunäited Pebbelli GPS-i andmete täpsuse parandamiseks:

  • Kanna enda seadet võimalikult “kõrgel”, mitte sügaval jopetaskus ja ära “kuhja” seda asjadega üle.
  • Palun ära aseta mingeid metallist kleepse seadmele – need takistavad signaali.
  • Väldi keskkondi, mis on alati GPS-signaali jaoks probleemsed – näiteks sügavad mäenõlvad, kõrged hooned, tihe mets jne.
  • Paljudel juhtudel aitab see, kui annad minut või kaks seadmel aega ühenduse loomiseks satellitidega enne kui alustad jalutamist või autosõitu. Soovitame seda teha õues, sest Pebbell on mõeldud kasutamiseks väljas, mitte siseruumides.
  • Väldi soojust peegeldavaid klaase. Mõned klaasid on termilist soojust peegeldavad ning neil on ka sisseehitatud klaasi soojendajad (mõned Audid, BMW-d jt), mis võivad blokeerida GPS-signaali autos.

Palun hoia meeles, et Pebbell peab looma vähemalt nelja GPS-satelliidiga ühenduse, et ta suudaks arvutada seadme asukoha! Igaks juhuks on mõistlik sisse lülitada funktsioon “asukoha taotlemine telefonivõrgu kaudu” ehk CL1 (loe täpsemalt kasutusjuhenditest), sest siis, kui signaal on nõrk või Pebbellil on võimalik luua ühendus ainult kolme või vähema satelliidiga, siis selle funktsiooni sisselülitamisel saadab Pebbell seadme asukoha informatsiooni  300m kuni mõne kilomeetri täpsusga mobiilside võrkude abil.

Pebbell on loodud kasutamiseks välistingimustes – see ei ole kasutamiseks siseruumides, piirkondades, kus kõrged hooned või palju puid! Nimetatud kohtades võib olla probleeme satelliitidelt tuleva signaali vastuvõtmisega!

Kui sa eelistad kasutada arukat energiasäästurežiimi ehk GPS ei ole kogu aeg töös, vaid aktiveerub siis, kui seda liigutatakse, sellele helistatakse või saadetakse sõnum, siis tuleb arvestada sellega, et seadme jaoks on see kui “külmkäivitus”, kui taotled seadme asukohta (Loc) ning seega võib esineda tõrkeid.

K: Mis seade on Pebbell?

V: Pebbell on loodud inimestele enda lähedastega ühenduses olemiseks ning nende turvalisuse tagamiseks. Samuti annab Pebbell võimaluse luue lihtsa, kuid efektiivse kommunikatsiooni telefoni ja seadme vahel. Seade kasutab GPS-i seadme hetkelise ja läbitud asukohtade tuvastamiseks ning GSM võrku nende asukohtade edastamiseks veebipõhisele portaalile, kus saab seadme asukohta (sh ka liikumise ajalugu) reaalajas jälgida. Eriline disain võimaldab ühe nupuvajutusega helistada ning SOS funktsioon teeb väga lihtsaks seadme kandjal enda lähedastega kiire kontakti loomise.

K: Kas Pebbell töötab igas kohas?

V: Pebbell sõltub kahest tehnoloogiast – GPS-ist ja GSM-ist. Seade töötab igas kohas, kus on olemas GPS signaal ja telefoni levi.

K: Kas Pebbell töötab igas kohas sama moodi?

V: Ei. Pebbell töötab kõige paremini elumajade piirkonnas, koolide, parkide ja n-ö lamedamates piirkondades. Pebbellil on raske töötada paikades, kus on kõrged hooned, tihe mets või järsud mäenõlvad – satelliidi signaalidel on neid takistusi raskem läbida. Mida parem on ühendus on satelliitidega, seda täpsemalt annab seade ka asukoha informatsiooni.

Pebbel töötab piiratud määral suurtes linnades, kus on palju kõrgeid hooneid. Kõrged hooned võivad blokeerida signaali jõudmist seadmiseni ja seega on seadmel raske ka asukoha informatsiooni edastada.

K: Kas igaüks saab minu seadme asukohta jälgida?

V: Ei. Sul on võimalik seadmega ühendada kuni 3 inimese telefoninumber, kes saavad seadme asukoha informatsiooni. Sul on võimalik muuta ühendatud telefoninumbreid igal ajal.

K: Mis juhtub, kui seadme kasutuspiirkonnas ei ole 2G või 3G leviala?

V: Seade ei tööta piirkonnas, kus ei ole 2G või 3G leviala.

K: Kui kauget informatsiooni seade edastab? Näiteks, kui mu laps on kodulinnast lahkunud või üldse teise riiki läinud, kas seade annab sellest mulle teada?

V: Pebbelli süsteem on loodud selliselt, et see annab asukoha informatsiooni igal pool Euroopas. Kui seade siseneb piirkonda, kus ei ole GSM võrku, siis GPS funktsioonil ei ole võimalik anda infot seadme asukoha kohta. Info edastamine muutub võimalikuks siis, kui seade siseneb GSM levialale. Kui kasutad seadet väljaspool enda elukoha riiki, siis kasutab seade rändluspartnereid asukoha informatsiooni edastamiseks.

K: Kuidas töötab Pebbelli geo-tara alarm?

V: Selle funktsiooni abil luuaks GPS abiga geograafilised piirid, kus seade ei tohi väljuda/siseneda. Kui “virtuaalne piir” on loodud, siis seadmega ühendatud telefonidega saab saata Pebbellile käskluse, et ta annaks ühendatud telefoninumbritele teada, kui seade lahkub või siseneb keelatud alale.

K: Kui väiksele alale saab geo-tara alarmi määrata?

V: Me soovitame, et määratud ala oleks vähemalt 300 meetrit. Selline kaugus aitab vältida valehäireid.

K: Kui mitu kontakti (telefoninumbrit) on võimalik seadmega ühendada?

V: Seadmega on võimalik ühendada kuni 3 mobiiltelefoni numbrit.

K: Kuidas töötab SOS-nupp?

V: Hoides SOS-nuppu all 3 sekundit, GSM tuli hämardub kaks korda ning seade saadab kõikidele autoriseeritud numbritele sõnumi sisuga Help me! + GPS info! (koos Google Maps lingiga, mis näitab seadme asukohta funktsiooni aktiveerimisel). Samal ajal alustab seade helistamist kõigile autoriseeritud numbritele iga 30 sekundi järel. Seade alustab helistamist esimesele ühendatud numbrile (A1). Kui A1 ei vasta, helistab seade teisele ühendatud ehk autoriseeritud numbrile (B1), kui B1 ei vasta läheb kõne kolmandale autoriseeritud numbrile (C1). Kui ka C1 ei vasta kõnele, siis alustab seade 5 minuti pärast uuesti helistamist A1 numbrist kuni üks numbritest lõpuks kõnele vastab. Sõnumid sisuga Help me! ning Google Mapsi koordinaadi link jõuavad kõikidele telefoninumbritele praktiliselt üheaegselt . mõne sekundiliste erinevustega.

K: Mis meetodit seade kasutab sõnumite saatmiseks ja kõne tegemiseks?

V: Seadmes on sim-kaart. Sellele tuleb laadida krediiti, et sel oleks võimalik sõnumeid saata, kõnesid teha ning võimaldada reaalajas jälgimist. Krediidi laadimise info leiad siit.

K: Kas seade töötab nii iOS-i kui ka Androidiga?

V: Jah. Seade töötab iga nutitelefoniga. Küll aga peab telefon olema internetiga ühendatud, et näha seadme asukohta kaardil (Google Maps). Sõnumi tehnilise info ning koordinaatide vastuvõtmiseks ei pea nutitelefon olema internetiga ühendatud.

K: Milline aku on Pebbellis ning kaua see vastu peab?

Seadmesse on sisseehitatud laetav 3.7V 900mAh aku. Kasutades mitte energiasäästlikku režiimi peab aku vastu 18-24 tundi. Aruka energiasäästurežiimiga 4-5 päeva ning sügava une režiimil kuni 20 päeva. Palju sõltub ka sellest, kui aktiivselt seadet kasutatakse.

K: Kui pikk on garantii?

V: Garantii on 1 aasta alates ostu sooritamise ajast.

K: GSM tuli (roheline) ei vilgu. Miks?

  • Seadmes puudub sim-kaart
  • Piirkonnas ei ole GSM signaali
  • Sim-kaardilt on PIN-kood maha võtmata
  • Sim-kaart on kahjustunud
  • Seadme akutase on liiga madal

Soovid vastust mõnele muule küsimusele? Kirjuta meile aadressil info[ät]jurmland.ee